REALIZACE PRO HAJDÍK A.S.

POPIS REALIZACE

Dodávka komplexní linky povrchových úprav, díky které mohla největší zakázková lakovna v ČR a SK, firma Hajdík a.s., rozšířit portfolio svých služeb, respektive začít provádět povrchové úpravy větších dílů a to až do velikosti 4x 2x 2m.

FOTOGALERIE REALIZACE

HAJDIK 1
HAJDIK 2
HAJDIK 3
HAJDIK 4
HAJDIK 5
HAJDIK 6
HAJDIK 7


Linka se skládá z následujících technologií:

  1. Tlakovzdušný tryskací box – vnitřní rozměr : cca 7 x 5 x 3,2 m. Komplexní tryskací box je plně vybaven (celoplošný sběr abraziva, speciální pryžová rolovací vrata, separace abraziva, tryskací jednotka, patronový filtr, osvětlení je instalováno mimo vnitřní prostor kabiny)   
  2. Vysokotlaká odmašťovací kabina – vnitřní rozměr cca 6 x 5 x 4 m. Kabina je přístupní ze dvou stran. Jednou stranou se do kabiny najede, druhou se přímo vjede do následující kabiny, která slouží pro přípravu dílů před lakováním. Odmašťovací kabina má celoroštovou podlahu, pod kterou jsou sběrné kanály zajišťující distribuci vystříkané lázně do sběrné jímky a poté zpět do nádrží. Distribuci odmašťovací a fosfátovací lázně zajišťuje plynový WAP. Oplach je prováděn DEMI vodou, jejichž výrobna je součástí technologie kabiny. Zneškodňovací stanice je nezbytná součást technologie.
  3. Kabina pro přípravu před lakováním č. 1 – vnitřní rozměr : cca 5,8 x 4,2 x 4 m. Kabina přímo navazuje na odmašťovací kabinu. Kabina je vybavena bočním odsáváním a přívodem vzdušniny přes stropní filtraci. Samozřejmostí je vestavěné boční osvětlení, které přispívá k precizní práci přípravy.  
  4. Lakovací kabina č.1 (pro základní nátěr) - vnitřní rozměr : cca 10,2 x 4,2 x 4 m. Lakovnu je možné rozdělit na části 6,2 a 4 m, čímž dojde ke snížení provozních nákladů při lakování menších dílů, popř. lze v menší, zadní části, provádět vytěkání, čímž se urychlí prováděné operace. Lakovna je průjezdná, vybavená elektrickým kladkostrojem (3,2t) pro vertikální zdvih.
  5. Sušící kabina č. 1 - vnitřní rozměr : cca 7,3 x 5,3 x 4 m. Kabina průjezdná, přímo spojená s lakovací kabinou č.1 a s výstupem do volného prostoru. Odsávání vzdušniny boční, distribuce vzdušniny přes stropní filtry.
  6. Kabina pro přípravu před finálním lakováním č. 2 – vnitřní rozměr : cca 4,6 x 6,2 x 4 m. Kabina navazuje na volný prostor za sušící kabinou č.1, takže díl po vysušením základového laku může plynule pokračovat dále. Kabina je průjezdná, vybavena bočním odsáváním a přívodem vzdušniny přes stropní filtraci. Samozřejmostí je vestavěné boční osvětlení, které přispívá k precizní práci přípravy. 
  7. Lakovací kabina č.2 (pro finální nátěr) - vnitřní rozměr : cca 10,2 x 4,2 x 4 m. Lakovnu je možné rozdělit na části 6,2 a 4 m, čímž dojde ke snížení provozních nákladů při lakování menších dílů, popř. lze v menší, zadní části, provádět vytěkání, čímž se urychlí prováděné operace. Lakovna je průjezdná a disponuje speciální systémem na úpravu vlhkosti vzduchu při lakování.
  8. Sušící kabina č. 2 - vnitřní rozměr : cca 7,1 x 4,2 x 4 m. Kabina průjezdná, přímo spojená s lakovací kabinou č.1 a s výstupem do volného prostoru. Odsávání vzdušniny boční, distribuce vzdušniny přes stropní filtry.
  9. Manipulace s díly – celá linka je vybavena rozsáhlým systémem podvěsného dopravníků v několika řadách, tak aby bylo možné kabiny využívat co nejefektivněji. Systém podvěsného dopravníku, s nosností 500 kg/m, slouží pro manipulaci s menšími díly. Pro větší díly je linka vybavena systémem kolejnic a dopravními vozy, které jsou schopny přejíždět mezi jednotlivými liniemi.
  10. Řídící systém - Technologie jsou vybaveny řídícím systémem Simatic, sledujícím a vyhodnocujícím celou řadu hodnot, Tento systém poskytuje provozovateli možnost individuálního nastavení pro maximální efektivitu a flexibilitu.

Copyright 2021 © Spolmont s.r.o. | Created by Weboo

Nezávazná poptávka