• SPOLMONT.CZ

Moderní tryskací box s rolovacími vraty a řetězovým zavážecím vozem do 5t

Základní požadavek zákazníka byla dodávka tlakovzdušného moderního tryskacího boxu (tryskací haly). Zákazník už vlastnil starší tryskací box a tak moc dobře věděl co chtít a na co si dát pozor při výběru nové technologie. Jen upozorníme, že stávají tryskací box byl dodávkou konkurenční firmy. Naše společnost byla z prvu přizvána do výběrového řízení jen „do počtu“. To se však změnilo už při prvním jednání, kdy byli zákazníkovi nastíněny možnosti nové, moderní technologie o kterých neměl zákazník ani ponětí, byť už absolvoval jednání se stávajícím dodavatelem.

Tryskací box o vnitřních rozměrech 7 x 5 x 4,5 m bude sloužit na přípravu povrchu před následným lakování. Jako abrazivní médium je používána ocelová, ostrohranná drť, která je nejekonomičtějším abrazivem pro danou aplikaci. Vzhledem k malému prostoru před kabinou nemohl být box vybaven klasickými, křídlovými vraty a tak byla navržena a dodána speciální rolovací vrata, která jsou jednoduchá na obsluhu. Kabina je vybavena kompletním podlahovým sběrem abraziva doplněným o příčný dopravník, který zajistit plynulou distribuci abraziva do korečkového elevátoru. Nový, vysoce účinný třístupňový, rotační separátor abraziva zajišťuje nejlepší separaci abraziva na trhu, která drží náklady na tryskání na „uzdě“ a také přispívá ke zvýšené čistotě pracoviště.  Pod separátorem je pak umístěn masivní zásobník abraziva o objemu 400l. Pod touto sestavou (rotační separátor abraziva a zásobník abraziva) pak stojí profesionální, tlakovzdušná tryskací jednotka ABS 200, která zajišťuje proces tryskání. Tryskací jednotka disponuje „Y“ směšovacím kusem, díky kterému je tryskání mnohem klidnější a jednodušší než u klasického „T“ kusu. Tryskací jednotka je také vybavena řízením, kdy si obsluha jednoduše volí mezi režimem tryskání a ofukování. Toto řešení opět o kousek posune efektivitu práce. Obsluha je vybavena nejmodernějšími ochrannými pomůckami, např. novou ochrannou maskou Nova 3 vč. klimatizační jednotky, což napomáhá maximálnímu odvedenému výkonu pracovníka při zajištění nevyššího komfortu. Vhodně je také zvolena tryska, která je optimální pro tryskání ocelovým abrazivem a maximálně urychlí tok abrazivních částic. Filraci znečištěné vzdušniny zajišťuje výkonný patronový filtr. Ten je vybaven automatickou regenerací a také automatickým hlídáním životnosti filtračních patron. Speciální čidlo se stará o správnou identifikaci doby, kdy je potřebné filtrační médium vyměnit. Díky tomu se nestane, že Vám bude technologie prášit a znečišťovat okolní technologie a také životní prostředí.

Tato tryskací hala je vybavena řetězovým zavážecím vozem o nosnosti 5t. Rozměr vozu 5 x 3 m umožňuje manipulovat s největšími díly, které mají být tryskání. Nízká výška vozu, pouze +398mm, zajišťuje dobrý přístup k dílům ať už při manipulaci, tak také při tryskání. Manipulace s díly je díky kombinaci mostového jeřábu haly a řetězového vozu velic jednoduchá a hlavně rychlá a bezpečná.

 
Tato technoloige byla pod drobnohledem investora a splnila ty nejpřísnější požadavky! Jedním z nich byla také hladina hluku do 82 dB!
 
Pro více informací nás neváhejte kontaktovat. Jsme tu pro Vás!

Celkový pohled na kompletní realizaci

PLC ovládací systém pro tryskací box  detailní pohled na tryskaný povrch

moderní a jednoduché rolovací vrata

 

Nezávazná poptávka