• SPOLMONT.CZ
  • Novinky
  • Moderní tryskací box s rolovacími vraty a řetězovým zavážecím vozem do 5t

Moderní tryskací box s rolovacími vraty a řetězovým zavážecím vozem do 5t

11. srpen 2020

Základní požadavek zákazníka byla dodávka tlakovzdušného moderního tryskacího boxu (tryskací haly). Zákazník už vlastnil starší tryskací box a tak moc dobře věděl co chtít a na co si dát pozor při výběru nové technologie. Jen upozorníme, že stávají tryskací box byl dodávkou konkurenční firmy. Naše společnost byla z prvu přizvána do výběrového řízení jen „do počtu“. To se však změnilo už při prvním jednání, kdy byli zákazníkovi nastíněny možnosti nové, moderní technologie o kterých neměl zákazník ani ponětí, byť už absolvoval jednání se stávajícím dodavatelem.

Tryskací box o vnitřních rozměrech 7 x 5 x 4,5 m bude sloužit na přípravu povrchu před následným lakování. Jako abrazivní médium je používána ocelová, ostrohranná drť, která je nejekonomičtějším abrazivem pro danou aplikaci. Vzhledem k malému prostoru před kabinou nemohl být box vybaven klasickými, křídlovými vraty a tak byla navržena a dodána speciální rolovací vrata, která jsou jednoduchá na obsluhu. Kabina je vybavena kompletním podlahovým sběrem abraziva doplněným o příčný dopravník, který zajistit plynulou distribuci abraziva do korečkového elevátoru. Nový, vysoce účinný třístupňový, rotační separátor abraziva zajišťuje nejlepší separaci abraziva na trhu, která drží náklady na tryskání na „uzdě“ a také přispívá ke zvýšené čistotě pracoviště.  Pod separátorem je pak umístěn masivní zásobník abraziva o objemu 400l. Pod touto sestavou (rotační separátor abraziva a zásobník abraziva) pak stojí profesionální, tlakovzdušná tryskací jednotka ABS 200, která zajišťuje proces tryskání. Tryskací jednotka disponuje „Y“ směšovacím kusem, díky kterému je tryskání mnohem klidnější a jednodušší než u klasického „T“ kusu. Tryskací jednotka je také vybavena řízením, kdy si obsluha jednoduše volí mezi režimem tryskání a ofukování. Toto řešení opět o kousek posune efektivitu práce. Obsluha je vybavena nejmodernějšími ochrannými pomůckami, např. novou ochrannou maskou Nova 3 vč. klimatizační jednotky, což napomáhá maximálnímu odvedenému výkonu pracovníka při zajištění nevyššího komfortu. Vhodně je také zvolena tryska, která je optimální pro tryskání ocelovým abrazivem a maximálně urychlí tok abrazivních částic. Filraci znečištěné vzdušniny zajišťuje výkonný patronový filtr. Ten je vybaven automatickou regenerací a také automatickým hlídáním životnosti filtračních patron. Speciální čidlo se stará o správnou identifikaci doby, kdy je potřebné filtrační médium vyměnit. Díky tomu se nestane, že Vám bude technologie prášit a znečišťovat okolní technologie a také životní prostředí.

Tato tryskací hala je vybavena řetězovým zavážecím vozem o nosnosti 5t. Rozměr vozu 5 x 3 m umožňuje manipulovat s největšími díly, které mají být tryskání. Nízká výška vozu, pouze +398mm, zajišťuje dobrý přístup k dílům ať už při manipulaci, tak také při tryskání. Manipulace s díly je díky kombinaci mostového jeřábu haly a řetězového vozu velic jednoduchá a hlavně rychlá a bezpečná.

 
Tato technoloige byla pod drobnohledem investora a splnila ty nejpřísnější požadavky! Jedním z nich byla také hladina hluku do 82 dB!
 
Pro více informací nás neváhejte kontaktovat. Jsme tu pro Vás! 

 

Copyright 2021 © Spolmont s.r.o. | Created by Weboo

Nezávazná poptávka