Pracoviště povrchových úprav

11. srpen 2020

Další spokojený zákazník ověřuje kvalitu SPOLMONT.

Předmětem dodávky byl tlakovdušný tryskací box, odsávací stěna pro volné lakování a kompletní kompresorová stanice.

Tryskací box o vnitřních rozměrech 5 x 4 x 3,2 m  bude sloužit na přípravu povrchu pro následné povlakování a lakování. Vzhledem k požadavku zákazníka na jemné tryskání nekovovým abrazivem je jako náplň zvolen ostrohraný korund, který precizně připraví povrch na další operace. Kabina je vybaven krátkým, příčným dopravníkem, který byl zvolen jako ekonomická varianta, s ohledem na menší kapacitní vytížení. Samozřejmostí je pak následná sestava vertikálního korečkového dopravníku, výkonného, třístupňového separátoru abraziva a masivního zásobníku abraziva o objemu 400l. Pod touto sestavou pak stojí tlakovzdušná tryskací jednotka ABS 200, která zajišťuje proces tryskání. Obsluha je vybavena nejmodernějšími ochrannými pomůckami, např. nová ochranná maska Nova 3 vč. klimatizační jednotky, což napomáhá maximálnímu odvedenému výkonu pracovníka. Vhodně je také zvolena tryska, která je optimální pro tryskání korundem a maximálně urychlí tok abrazivních částic. S ohledem na použití korundu, odsávání prachových částic zajišťuje filtrační zařízení s plochým elementem. Ten vyniká vysokou životností, kdy ani po několika tisících hodinnách nedochází k poškození filtračního média či proprašování. Díky použitému plochému filtračnímu médiu je automatická regenerace vysoce účinná, což prodlužuje životnost filtračního média. Filtr je také vybaven diferenčním čidlem tlaku, které se stará o správnou identifikaci doby, kdy je potřebné filtrační médium vyměnit. Díky tomu se nestane, že Vám bude technologie prášit a znečišťovat okolní technologie a prostředí.

Odsávací stěna na volné lakování disponuje čelními rozměry 2 x 2 m a je vybavena odsávacím ventilátorem o výkonu 9 000 m3/hod. Ventilátor je v provedení do výbuchu (dle normy Atex), což provozovateli zajišťuje možnost použití barev s výskytem VOC látek. O filtraci se stará dvoustupňový systém suchých filtračních materiálů.

Kompresorová stanice zajišťuje výrobu a distribuci stlačeného vzduchu pro technologie tryskání a povlakování/lakování. Kompresor se může pochlubit výrobou stlačeného vzduchu o objemu 467 m3/hod při 8 barech. Kompresor je vybaven motorem o výkonu 45kW, což představuje efektivní výkon přes 10,3 m3/hod / 1kW. Součástí kompresorovny je také vymrazovací sušička (jmenovytý tlakový rosný bod +3°C), tlaková nádoba 3 000l, filtr na hrubé nečistoty, automatický odvaděč kondenzátu, separátor voda/olej. Součástí kompresorovny je vždy také regulátor tlaku, díky kterému můžeme, např.  regulovat razanci tryskání jemnějších dílů. Zhotovení rozvodů stlačeného vzduchu jen podtruchu komplenost této dodávky.


Pro více informací nás neváhejte kontaktovat. Jsme tu pro Vás! 
 

Copyright 2021 © Spolmont s.r.o. | Created by Weboo

Nezávazná poptávka